Salon stanowi najbardziej reprezentacyjną część domu lub mieszkania. To nie tylko miejsce odpoczynku i rodzinnych spotkań, lecz także wizytówka gospodarza. Świadczy bowiem o jego guście, poczuciu dobrego stylu oraz upodobaniach estetycznych. Warto zatem zatroszczyć się o jak najlepszy wizerunek tego wnętrza. Dziś przedstawimy kilka niezwykłych pomysłów na oświetlenie do salonu.

Poprzednio pisaliśmy o najmodniejszych i najbardziej popularnych dziś aranżacjach do salonu. Porady te będą cenne dla osób, które lubią podążać za trendami, bez względu na to, czy bliższa jest im klasyka, czy styl nowoczesny. Tym razem mamy natomiast kilka interesujących propozycji dla gospodarzy, u których będzie liczyć się wyjątkowość – coś, co wyróżni ich salon, tworząc unikatowy klimat.

Odrobina przepychu nie zaszkodzi

Warto pamiętać, że salon jest tym miejscem, gdzie nie musimy stawiać sobie zbyt wielu ograniczeń. Elegancki i okazały styl często potrafi obronić się sam. Tak jest na pewno w przypadku lamp sufitowych Madryt i Vigo, których szykowny i subtelny zarazem wygląd sprawia, że mogą one posłużyć jako idealne zwieńczenie pomieszczenia i uwypuklić jego największe walory. Wiszące kryształki zapewniają ponadto pięknie odbijające się refleksy, co tylko wzmacnia efekt wizualny.

Lampa wisząca Madryt Light PrestigeLampa wisząca Madryt Light Prestige 

Dla miłośników stylu glamour interesującą propozycją będzie natomiast gustowna Tarragona. Warto przy tym zaznaczyć, że jej oryginalny design doskonale wpisuje się nie tylko w tradycyjne i eleganckie aranżacje, lecz także w te utrzymane w klimatach industrialnych. W podobny sposób klasykę z nowoczesnością łączy plafon Cerro. Delikatna linia lampy w zestawieniu z kryształowymi elementami tworzy spójną całość. Z kolei dzięki delikatnej, przyjemnej dla oczu kolorystyce produkt ten odnajdzie się w jasnych i przestronnych salonach, również tych połączonych z jadalnią.

Lampa wisząca Tarragona Light Prestige

Lampa wisząca Tarragona Light Prestige

Na koniec prezentujemy prawdziwie wyjątkowe oświetlenie ścienne. Kinkiety produkcji Lumina Deco to kwintesencja elegancji i finezji. Unikatowe, kryształowe lampy wybornym kształtem i solidnym wykonaniem zachwycą najbardziej wymagającego konesera. 

Kinkiet kryształowy Alessia Brass W2 Lumina DecoKinkiet kryształowy Alessia Brass W2 Lumina Deco

To tylko wybrane propozycje wytrawnych akcesoriów oświetleniowych do salonu. Po więcej tego typu rozwiązań zapraszamy do działu Salon w naszym sklepie.