Na przytulny, romantyczny nastrój w sypialni składa się wiele elementów: od stylu mebli aż po wykończenia. Dobrze przemyślane oświetlenie również może sprawić, że wnętrze pokoju zyska niepowtarzalny charakter. Dziś przedstawiamy jedno proste rozwiązanie, które pozwoli Ci na uzyskanie zachwycającego efektu świetlnego.

A mowa oczywiście o podświetlanym łóżku. Żeby była pełna jasność – wcale nie potrzebujesz łóżka z wmontowanymi źródłami światła. Sekret tkwi w czymś znacznie prostszym: taśmie LED. Od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na zwykłe, jednokolorowe podświetlenie, czy pójdziesz o krok dalej i postawisz na taśmę RGB, która umożliwia płynną zmianę barwy. Warto mieć na uwadze taśmy w żelu, ponieważ cechują się one podwyższonym stopniem ochronności – IP45, który oznacza, że produkt jest odporny na wodę laną, dzięki czemu znacznie łatwiej się go czyści. Możesz również wybrać taśmę bez żelu i osadzić ją w profilu. Profile LED oprócz funkcji ochronnej (przeciwdziałanie wilgoci i uszkodzeniom) pełnią również funkcję estetyczną – m.in. z tego względu, że doskonale maskują diody LED.

taśma led oraz sposób jej montażu - ilumos.pl
Taśma LED

Montaż taśmy LED do łóżka
Taśmę LED możesz zamontować do spodu łóżka albo do jego tylnej części. Wszystko zależy od tego, czy chcesz, by refleksy powstawały na podłodze, czy na ścianie. Taśma posiada samoprzylepny pasek, który umożliwia przymocowanie jej w odpowiednim dla Ciebie miejscu. W przypadku, gdy dodatkowo posiadasz profil LED, w pierwszej kolejności powinieneś zająć się właśnie nim. Po przymocowaniu profilu wklej w niego taśmę i już prawie gotowe. Na koniec pozostaje jedynie podłączenie zasilacza do prądu i w ten sposób uzyskujesz zachwycający efekt łuny świetlnej w sypialni.

Stwórz przytulną, romantyczną atmosferę w swojej sypialni dzięki podświetlanemu łóżku – wszelkie niezbędne do tego produkty znajdziesz w ofercie Ilumos.